Tyson Amstaff kennel

Amerikai Staffordshire terrier

Hogyan készítsük fel kutyánkat a súlyhúzásra?

Először is véssük eszünkbe: a versenyzés egy hobbi, így csak akkor űzzük, ha úgy kutyánk, mint a magunk számára örömet okoz. Ne erőltessünk olyasmit ebünkre, amit nem szívesen, teljes lelkesedéssel végez.

Második tanács: ne essünk kétségbe, ha kutyánk nem született súlyhúzó bajnoknak. Ahogyan nem minden németjuhászból lesz Kántor, úgy nem minden amstaffból válik Tryarr DB Redbolt. Ettől még kitűnő munkakutya, vagy még fontosabb, remek társ válhat belőle.

Ebünknek minimum egyévesnek kell lennie ahhoz, hogy elkezdjük a komoly munkát. A súlyhúzást ráadásul meg kell előznie egy kb. féléves időszaknak, amit tekinthetünk alapozásnak. Ekkor építjük fel az állat izomzatát úgy, hogy az extrém módon is terhelhetővé váljon. Ezt futtatással érhetjük el. Ha a kutya a féléves periódus végén különösebb fáradtság nélkül, kb. 1 óra 40–50 perc alatt lefut 20 km-t, egy szívós és erős izomzatú alanyt kaptunk a súlyhúzás megkezdéséhez.

Ehhez a kutyának tudnia kell a helybenmaradást és a behívást. Kezdetben a gyakorlatok végrehajtása közben tarthatjuk pórázon is, de csak addig, amíg megtanul egyenesen húzni. Ekkortól vegyük le róla a pórázt, hogy csak a húzásra figyeljen, és véletlenül se adhassunk megtévesztő jelzést az eszközzel.

A húzáshoz a kutya egy hámot visel, melynek viseléséhez először séta közben két-három alkalommal szoktassuk hozzá. A legjobb a szánhúzó kutyák egész testet átfogó, műszálból készült hámja. Ha már nem idegenkedik viselésétől, kössünk a hámhoz egy másfél méteres kötéllel egy régi autógumit. Először valószínűleg idegesíteni fogja az ebet a mögötte súrlódó hangot hallató nehezék, ám néhány próba után gond nélkül húzza majd. A húzást csak sima füves, esetleg döngölt földes talajon végeztessük.

A kezdő kutyáknál alapelv: kis súly, rövid táv, nagy dicséret, sok játék. Hetente két-három alkalommal, mindig csak két-három húzással eddzünk. Egy húzás ne legyen tíz-tizenöt méternél hosszabb.

Minden húzás után pihentessük kicsit a kutyát, de csak az edzés végén vegyük le róla a hámot. Egy edzés így maximum tíz percig tart csak. A köztes napokon futtassuk tovább ebünket, lehetőség szerint hetente egy pihenőnapot tartva. Ezen szigorúan csak játszunk, illetve sétáljunk ebünkkel.

A súlyt csak akkor növeljük, ha értelme van. Ezt úgy tehetjük, hogy az autógumi belső peremébe téglákat helyezünk. A fokozatosságról azonban ne feledkezzünk meg! Jusson eszünkbe, hogy a súrlódás miatt a kutya a gumi súlyának többszörösét húzza!

Fél, esetleg egy év komoly edzés után az autógumi pereme tele lesz téglával, ami a mérlegen is negyven-ötven kilót jelent. Ez a húzásnál legalább tízszer ennyit jelent ! Ha ezt kutyánk gond nélkül teljesíti, váltanunk kell. Egy könnyebb személyautó, pl. Trabant vagy kis Polski a megfelelő eszköz. Az idő múlásával már ez sem lesz elég, ekkor fokozatosan nehezebb autókat kell keresnünk az edzéshez. Az extrém nehéz, maximális teljesítményt kívánó húzásból kutyánk egy-kéthetente egyet teljesítsen.

Egy élsportolónak nemcsak edzésre, de megfelelő táplálékra is szüksége van. Csak a legjobb lehet elég jó neki. Izmai feszültségét oldhatjuk úszással, masszírozással. Mivel kérdezték, létezik: ne kísérletezzünk szteroidokkal, fehérjék és vitaminok adagolásával! Ezzel csak a kutya egészségét kockáztatjuk!

Kocsis M.

 

 

Súlyhúzás

 

Az edzés megkezdése

Írta Todd Tripp, a PullDoggies.com tulajdonosa

 

Fordította: Nádas Orsolya

 

 

Hogyan kezdd el felkészíteni a kutyádat kutyáknak megrendezett súlyhúzásra? A súlyhúzás egy szórakoztató és nagyon élvezetes módja a kutyáddal való versenyzésnek és gyakorlásnak.

 

Van néhány alapvető dolog, amivel felkészítheted a kutyádat ahhoz, hogy később jó húzókutya váljék belőle. Én nagyon fiatal korban – 12-16 hetesen – szeretem elkezdeni a hámhoz való szoktatást kutyáimmal. Ilyenkor nem csinálunk egyebet, csak ráadjuk a hámot, játszunk vele, hagyjuk viselni, megszokni az érzést neki. Már egészen kicsi hámokat is lehet venni igen olcsón. Ez egy nagyon jó módszer arra, hogy lendületbe jöjjön, de még ne dolgozzon. Ez a módszer akkor is tökéletes, ha már egy felnőtt kutyádat szeretnéd megismertetni az új súlyhúzó hámjával.

 

Ha a kölyök/kutya már kényelmesen viseli a hámot, el lehet kezdeni húzatni vele valamit, aminek csak nagyon könnyű a súlya azért, hogy megszokja magát a húzást, és hogy kezdjen benne kialakulni a gondolat arról, hogy miről is lesz szó.

 

Ezután húzathatsz vele egy műanyag flakont (2 literes) félig kavicsokkal megtöltve, a hámhoz erősítve egy 15-20 láb hosszú kötéllel. Mindig legyen póráz a kutyádon. Csak hagyd sétálni, és hagyd hozzászokni a húzás érzéséhez és a hanghoz, amit kiad a háta mögött a kavicsokkal megtöltött flakon. Ha a kölyök/kutya támad vagy riadt lesz a flakontól, akkor vedd hosszabbra a kötelet, így a flakon hangja halkabb lesz és messzebbre is kerül a kutyától.

 

Ha a kutyád már tudja viselni a hámot, és már jól érzi magát benne, eljött az ideje a komoly munkának. Szükséged lesz egy minőségi hámra és nyakörvre. Én a Slipless nyakörveket szeretem, ebben a kutya jól tud összpontosítani, nem csúszik le róla, de lazítható és húzás közben engedi levegőhöz jutni a kutyát benne. Mindig figyelj arra, hogy a kutyád pórázon legyen. Egy jól képzett kutyát sem árt pórázon tartani kocsival történő edzés esetén.

 

Ha a kutya eléri a kb. 6 hónapos kort vagy egy idősebb kutyával kezdesz el húzni, és már kényelmesen viseli a hámot, és már húzza a flakont vagy valamilyen ténylegesen könnyű súlyt, a kutyát 20-30 yardon keresztül hagyd sétálni egy könnyű vontatólánccal vagy egy kis szánkóval. Eközben biztasd a „húzd” vagy „dolgozzál” vezényszavakkal, ha azt akarod a kutyáddal megértetni, hogy húzzon. Sétáltasd, ha meg akar állni, akkor utasítsd rendre egy húzással a pórázon és sétáltasd még egy kicsit, majd engedd, hogy álljon meg. Lassú legyen a tempód, ez segíteni fog abban, ahogy a kutya kényelmesen érezze majd magát, ha nehéz súlyokat húz a versenyeken. Ez alatt az idő alatt teszed azt, amit úgy hívunk, „tanítod a kutyád”, amikor megismerheted a kutyád erősségeit. A legfontosabb dolog, hogy soha ne hajtsd vereségbe a kutyádat, soha ne hagyd a kutyát veszíteni, és soha ne adj neki nagyobb súlyt, mint amennyit elbír. Azt is megfigyelheted ebben az időszakban, mi az, ami a kutyádat a legjobban érdekli a húzásban. Tegyél vele nagy sétákat könnyű súllyal a fentiekben leírtak szerint, folyamatosan ismételgetve neki a vezényszavakat, és ne engedd megállni csak ha te kéred meg rá. Mindig dicsérd meg ha parancsra megáll vagy ha húz, jutalmazhatod ha számodra úgy kényelmes kajával vagy játékkal. Ennek viszont van egy hátulütője. Kajával és játékkal történő motiválásnál mindig ezt fogja keresni/várni a kutya, viszont versenyeken sem a kaja sem a játékkal történő motiválás nem megengedett. Amit én szoktam csinálni az az, hogy akkor adok neki kaja vagy játék jutalmat a munkáért, ha már lenyomtunk egy 45 perc és 1 óra időtartam közötti edzést. Játszunk egy kicsit, jól megdögönyözöm és megkapják az egyik napi etetést. Csináljatok végig egy eredményes hetet mielőtt egy következő szakaszba átlépnétek. Mindig győződj meg róla, hogy a dolgokat lassan csináljátok és ne sürgesd a kutyát, azt akarjuk hogy a kutya hosszú távon legyen eredményes. Biztos legyél afelől, hogy mindig pórázon csináljátok végig az edzést, és hogy a kutyád kellőképpen összpontosítson a feladatra.

 

Ha a kutya megérti mi a dolga, elkezdheted súllyal húzatni, fokozatosan, csak néhány kilóval, minden másnap. Biztos legyél abban, hogy a kutyád teljesen tisztában van húzási vezényszavakkal, és valóban kényelmesen érzi magát húzás közben mielőtt elkezdenéd a súlyok hozzáadásának folyamatát. Azt kell elérned, hogy a kutyát lassan építsd fel úgy, hogy el tudja húzni a saját súlyát, vagy egy növésben lévő kutyánál fokozatosan kell a súlyokat növelni ahogy a kutya növekszik. Ha a kutyád már tudja a saját súlyával megegyező súlyt húzni 20-30 yardon át egy órán keresztül , elkezdheted húzatni nagyobb súlyokkal rövid ciklusokban. Ezen a ponton rövidebb távolságokat tesztek meg, 20-30 láb távolságot egy időben. Ezeket a rövidebb, lassú húzásokat csak néhány alkalommal ismételjétek meg egy héten belül. Győződj meg róla, hogy a kutyád élvezetből végzi a feladatát. Folytasd vele az alap parancsokat, akkor hagyd a kutyádat dolgozni, amikor te akarod hogy dolgozzon. Ismételgesd a húzásokat, adj neki szüneteket és hagyd őt levegőhöz jutni. A megismételt húzások egy óráig tartsanak kb. minden edzésnél. Mindig biztos legyél afelől, hogy amikor befejezitek a gyakorlatokat, mindig pozitív eredménnyel zárjatok. Győződj meg róla, hogy a dolgokat lassan csináljátok, és nem sürgeted a kutyád.

 

Ha minden másnap dolgozol a kutyáddal, az jó módszer arra, hogy biztosíts egy jó gyakorlati ütemtervet a kutyádnak. Minden másnap csináltatsz vele hosszú húzásokat kontra rövid húzásokkal. Oda-vissza váltogatva segít játékként felfogatni a munkát a kutyáddal. Koncentrálj arra, hogy a kutyának mindig öröme legyen abban, amit csinál. Ez az egyik legfontosabb dolog mindenek felett. Ha a kutyád élvezi a gyakorlást, akkor élvezni fogja a kemény munkát is. A hosszú, lassú húzással az állóképességét építed fel, a rövid húzásokkal az izomtömegét építed és az erejét. Ha a kutyád már jól elhúzza a saját testtömegének 1 ½-szeresét, akkor készen áll a kocsival történő súlyhúzásra.

 

 

 

Elindítani a kutyádat súlyhúzó kocsival

 

Amikor elkezded a kocsival történő súlyhúzást, szükséged lesz egy másik emberre, aki a fékező ember szerepét fogja ellátni. Ő fogja megállítani a kocsit, hogy megakadályozza, hogy a kocsi a kutyád hátába rohanjon amikor befejezi a húzást. Súlyhúzó kocsit tudsz készen venni de tudsz készíteni is.

 

Az első néhány alkalommal hagyd a kutyádat üresen húzni a kocsit hogy legyen fogalma arról, mit is vársz el majd tőle. Olyan kutya esetében, aki még nem húzott kocsit a gyakorlati időszak folyamán hagyd a pórázt a kutya nyakában, így könnyebben tudod korrigálni ha megáll vagy ki akar menni a versenypályáról. Csak olyan kutyákról vedd le pórázt, aki már jó képzett súlyhúzó, de ekkor is légy nagyon óvatos. Rakj egy könnyű súly mennyiséget a kocsira, ha úgy érzed hogy a kutyád készen áll. Ha a kutyádon látod hogy túl izgatott a kocsitól, szólj a fékező embernek, hogy lassítsa kicsit, így kevésbé lesz hangos. Ha végigcsináltad az alap lépéseket a kutyáddal a kezdetekkor, akkor nem zavarhatja a kutyádat a zaj. Mindig győződj meg arról, hogy a súlynövelést fokozatosan csinálod, és mindig hagyd a kutyád nyerni. Ne tegyél fel túl nagy mennyiségű súlyt, és ne terheld a kutyádat le már a gyakorlás elején. Ahogy meglátod hogy a kutyád elkezd dolgozni és húzza a súlyt, hagyd megtenni pár kört ezzel a súllyal. 2-3 kör után vegyél vissza a súlyokból, hagyd a kutyádat ismét pár kört tenni a kocsival, majd fejezd be aznapra az edzést.

 

Magyar Standard Súlyhúzó Egyesület Versenyszabályzata

Magyar Standard Súlyhúzó Egyesület

Szabályzat

2008. május

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->1.      Versenyidőszak

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.     január 1-től október 31-ig

Minden eredményt – ami beleszámít a bajnokságba – október hónapig el kell küldeni az egyesületnek.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->2.      Tagság

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.     Az éves tagsági díj 4000 Ft, mely minden év március 15.-ig fizetendő.

3    Bajnokság

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.     Alkalmasság: amelyik kutya részt vesz az egyesület által rendezett versenyek 2/3-án egy szezon alatt az versenyezhet az évadzáró bajnokin.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.     Helyszín: rotációs rendszer alapján

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->4        Súlyhúzó terület

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.    Pályatér

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                               i.     Szélessége: min. 3 m, max. 5 m

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                             ii.     Hosszúsága: min. 11 m, max. nincs

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                            iii.     A pályateret elválasztó kerítés legalább 90 cm magas és átlátható.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.    Versenyterület

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                               i.     Az éppen versenyző súlycsoportba tartozó kutyák ezen a területen tartózkodnak.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                             ii.     Nem versenyző kutya nem tartózkodhat ezen a területen.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                            iii.     A startvonallal szemben kutya nem tartózkodhat.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.    Húzófelület

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                               i.     A felület lehet föld, szőnyeg, fű. Nem lehet homok, aszfalt, beton, magas fű.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                             ii.     Vízszintes, vagy enyhén emelkedő. Lejtős nem megengedett.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                            iii.     A kocsinak és a kutyának ugyanazon a felületen kell mennie.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                          iv.     A felszínt csak az osztályok között lehet elegyengetni.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->5        Felszerelés

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.    Kocsi

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                               i.     Fa, vagy fémvázas.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                             ii.     2 tengelyes 4 kerekű (pótkeréknek lennie kell!).

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                            iii.     Szélessége a tengelyekkel és kerekekkel együtt nem haladhatja meg a 180 cm-t.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                          iv.     Hosszúsága: min. 150 cm, max. 250 cm

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                           v.     A kocsit fel kell szerelni két erős csatlakozási ponttal, amihez ’V’ alakban kell rögzíteni a húzószárat. Ez a csatlakozási pont a húzófelülettől nem lehet magasabban, mint 50 cm.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                          vi.     A kerekek min. 25 cm, max. 45 cm magasak lehetnek. A kerekeknek azonos nyomásúaknak kell lenniük.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                        vii.     A kocsinak el kell tudni biztonságosan húznia 2500 kg-ot.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                       viii.     Húzószár: legalább 185 cm és nem lehet hosszabb, mint 215 cm a kocsitól mérve. ’V’ alakú, csomómentes, fémcsatlakozóval rögzített a kocsihoz. Lánc és acélhuzal nem megengedett.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                           ix.     A kocsit fel kell szerelni fékezőkötéllel.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.    Súly: a rendezőknek biztosítaniuk kell a megfelelő mennyiségű súlyt a versenyhez. Bármilyen típusú lehet, de mindenképpen biztonságos legyen, ne lógjon le a kocsiról egyik irányban sem.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.    Kutyafelszerelés

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                               i.     A rendezvény területén a kutyák szabadon nem lehetnek.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                             ii.     A húzás alatt a kutyán csak hám és nyakörv lehet.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                            iii.     A húzás csak megfelelő állapotú húzásra alkalmas szállítóhámban történhet.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->d.    A sínes rendszer specifikációi

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                               i.     A sín típusa

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->1.    A sín lehet ’V’ alakú, négyzetes, vagy cső alakú. A kerekeknek passzolnia kell a sín formájához.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->2.    A sín mindkét végét ütközőkkel kell ellátni.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->3.    A sínnek megfelelően szintezhetőnek kell lennie.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->4.    A startvonaltól a célig a sín max. 20 cm-rel emelkedhet. (Amennyiben ilyen emelkedés van, azt az eredménylistában jelezni kell!)

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->5.    A pálya megépítésénél figyelembe kell venni a kocsi, a versenypálya, a húzószár és a kutya együttes hosszúságára vonatkozó biztonságos teret.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                             ii.     A húzófelület

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->1.    Szélessége: min. 55 cm, max. 130 cm a sínek között.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->2.    Hosszúsága: min. 7,5 m a startvonaltól a pálya végéig.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->3.    A startvonaltól a célvonalig jól látható jelzéssel fel kell tüntetni a pálya hosszát (5 m).

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->                                                            iii.     Kocsi

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->1.    Pontosan illeszkedik a sínpályára, könnyen fut rajta.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->2.    Hosszúságára, szélességére nincs megkötés, viszont biztonságosan terhelhetőnek kell lennie.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->3.    Húzószár: legalább 100 cm és nem lehet hosszabb, mint 200 cm a kocsitól mérve.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->e.    Magasugróállvány

A kutyának biztosítani kell a zavartalan nekifutási (min. 5 m) és felugrási (min. 230 cm) lehetőséget. A csalit felülről kell belógatni megfelelően erős (a kutya súlyát elbíró) kissé rugalmas kötélen. A magasságot mérőléccel kell beállítani és ott fixálni, melyhez akár emberi segédlet is alkalmazható.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->f.       Falmászóállvány

A kutyának biztosítani kell a zavartalan nekifutási (min. 10 m) és felfutási (min. 350 cm) lehetőséget. A csalit felülről kell belógatni megfelelően erős (a kutya súlyát elbíró) kissé rugalmas kötélen. A magasságot mérőléc, vagy a palánkon jelölt mérőskála segítségével kell beállítani és ott fixálni, melyhez akár emberi segédlet is alkalmazható.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->6        Versenyszemélyzet

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.    Rendező

A Rendező felelős a rendezvény lebonyolításához szükséges eszközök megteremtéséért, betartatja az egyesület szabályait, a rendezvény hivatalos dokumentációját elküldi az egyesületnek, illetve befizeti a versenyregisztrációs díjat 30.000 Ft-ot (melyért cserébe az egyesület a pályamegfelelés esetén biztosítja a hivatalos lebonyolítás feltételeit).

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.    Főbíró

A rendezvény minden aspektusát ellenőrzi. Ideértve a regisztrációt, a kutyák kondícióját, a mérlegelést, a felszerelést, a felszerelés beállítását és a versenyt. Lebonyolítja a versenyszámokat. Minden vitás esetben övé a döntés. Beszámolót ír a versenyről, amit megküld az egyesületnek. Kizárhatja a versenyről a szabályokat be nem tartó indulókat.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.    Segédbíró

Kihirdeti, hogy melyik kutya következik. Jegyzeteli a húzások súlyát, idejét. Segíti a főbíró munkáját.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->d.    Kocsisegédek

Biztosítják a kocsi biztonságos terhelését és húzófelületet. Az adott húzáshoz rendelkezésre állítják a megfelelő súlyt. Segítenek a kutyák ki és becsatolásában. Fékezik a kocsit.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->7        Alkalmasság

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.    Minden 12 hónapot betöltött és 10 évnél nem idősebb kutya versenyezhet, amely megfelelő fizikai kondícióban van.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.    Doppingszerek használata tilos!

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.    Tüzelő, vemhes, vagy tüzelő kutya nem tartózkodhat a verseny területén.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->d.    Csak olyan kutya vehet részt a versenyen, melyet regisztráltak, nevezési díját befizették és mérlegelték.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->e.    Az indulóknak megfelelő húzóhámmal kell rendelkezniük.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->f.       Minden időben a gazda felelős a kutyájáért és köteles utána rendet tenni.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->g.    Mindenki a saját felelősségére nevezi a kutyáját.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->h.     A kutya agresszív viselkedése a rendezvényen nem tolerálható.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->i.        Drog és túlzott mértékű alkoholfogyasztás a rendezvény területén tilos!

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->j.        Súlycsoportok:

0-8,99 kg

9-13,49 kg

13,5-17,99 kg

18-22,49 kg

22,5-26,99 kg

27-31,49 kg

31,5-35,99 kg

36-40,49 kg

40,5-44,99 kg

45-49,49 kg

49,5-53,99 kg

54+ kg

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->k.     Mérlegelés: max. a verseny kezdete előtt 24 órával. Minden kutyát ugyanazon a mérlegen kell mérni.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->8        Versenyszámok folyamata

Minden nem megengedett cselekmény a verseny folyamán diszkvalifikációval jár.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->a.    Súlyhúzás

A kutya a mellékelt súlytáblázat alapján húz a 496 cm-es pályán. Az induló dönti el, hogy melyik súlyon kezd. Rontott húzás esetén egy javítási lehetősége van a verseny folyamán. A húzás akkor kezdődik, amikor a kutya megindul, vagy a tulajdonos megkezdi a csalizást. Sikeres gyakorlat után két emelést kihagyhat a kutya. Egy kutya két húzása között legalább 3 percnek kell eltelnie.

A húzáshoz segédlet használható. Ez lehet: csalitárgy, labda stb. Csibészkar, állat csalinak alkalmazása, illetve a csalitárgyhoz való hozzáérés tilos. Húzás közben a kutya szóval, mozdulatokkal biztatható, azonban hozzáérni nem szabad. A táv teljesítésére 1 perc áll a kutya rendelkezésére. A húzás feszes kötéllel indítandó.

A legnagyobb súlyt elhúzó kutya a győztes. Amennyiben egyenlőség van, teljes húzás esetén az idő, míg részhúzás esetén a távolság dönt. A kutyák a verseny kezdetekor felállított sorrendben következnek.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.    Gyorsasági húzás

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.A kutya a testsúlya ötszörösét húzza 30 m-es pályán kerekes kocsival. A húzás a bíró jelére indul. Két futam van és a jobbik időeredmény számít. Egy kutya két húzása között legalább 3 percnek kell eltelnie.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.A húzáshoz segédlet használható. Ez lehet: csalitárgy, labda stb. Csibészkar, állat csalinak alkalmazása, illetve a csalitárgyhoz való hozzáérés tilos. Húzás közben a kutya szóval, mozdulatokkal biztatható, azonban hozzáérni nem szabad.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.A táv teljesítésére 1 perc áll a kutya rendelkezésére. A húzás feszes kötéllel indítandó.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->b.A távot leggyorsabban teljesítő kutya a győztes. Időegyezés esetén a futamok összesített eredménye dönt. A kutyák testsúly szerint következnek.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.    Magasugrás

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.A kutya a belógatott csalitárgyért ugrik. A cél, hogy megérintse.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.Kezdőmagasság 160 cm és 5 cm-ként emelkedik.

<!--[if !supportLists]--><!--[endif]-->c.Az induló dönti el, hogy melyik magasságon kezd, illetve mennyit



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 2
Havi: 43
Össz.: 9 775

Látogatottság növelés
Oldal: Edzésről
Tyson Amstaff kennel - © 2008 - 2024 - tyson-amstaff.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »